Beskrivning

2 st Arkitektritningar av Villa - Släp i Halland - Färgtryck

En vacker ritning av en villa. Den visar huvudfasaden och sidofasaden. Ritningen är signerad och daterad 8/8 1903 i trycket.
” RITNING TILL VILLA FÖR EG THUNELL Å KULLEN VID SLÄP I HALLAND”

Bladmått: 50x87 cm.

———————————————————————————-

Titta gärna på mina andra auktioner.

Samfraktar gärna om varorna säkert kan fraktas tillsammans. Allt handlar om volym, dvs att två stora föremål tex. inte lämpar sig att fraktas tillsammans för bland annat höjd, bredd och skörhet. Tavlor samfraktas ej.

Granska bilder på objektet noga innan bud, om återköp skulle uppstå, står köpare för frakten och traderas provisionsavgift. Det går bra att ställa kompletterade frågor om objektet innan auktionen går ut.

För utländska köpare utanför EU tillämpas oftast spårbart med Postnord. Tradera har ännu ingen valbar fraktmetod för detta ändamål, tänk på att försäkring av varan inte ingår automatiskt utan måste läggas på frakten.

Objektnr 668 598 414

Visningar 42

Publicerad

AnmälSälj liknande

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Du kanske också gillar

2 st Arkitektritningar av Villa - Släp i Halland - Färgtryck

Avslutad 6 apr 20:30

Utropspris

0 Bud

99 kr

106 kr med köparskydd.

Auktionen avslutades utan bud

 

jacqueline73

Ytterby, Sverige

5.0

Verifierad

Toppsäljare

1 467 omdömen