Beskrivning

Jättefin klänning eller tunika från Gina Tricot. Stl L. Så härligt somrig med solrosor på. Svart botten och blommor som är vita och gula. Mycket fint skick. Den är endast använd ett fåtal ggr. Naturligtvis inte tvättblekt, utan det svarta är helt svart. Kolla måtten nedan. Stretchigt tyg. Det är råa kanter i ärmsluten samt nertill på klänningen. Den var så när den inköptes, så det är inte jag som har klippt i den.

Byst ca 48 cm x 2 ostretchad, men den är sydd omlott, så bystmåttet går att utökas. Midja ca 48 cm x 2 ostretchad, men det är resår i midjan och den stretchar till minst 55 cm x 2.
97 % polyester och 3 % elasthan.

Mina varor kommer från ett rökfritt hem, så de stinker ej av cigarettrök. Jag vill ha betalt inom 3 dagar. Alltid snabb leverans. Jag skickar alltid samma dag eller dagen efter jag har fått betalt. Kolla gärna mina andra auktioner. Samfraktar naturligtvis. Endast seriösa budgivare tack. Jag ersätter ej förlorade paket.

Objektnr 660 541 905

Visningar 12

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

1 dag

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer från varumärket

Andra gillar också

Klänning el tunika med solrosor. Stl L. Gina Tricot. Mått i annonsen! Måste ses!

Slutar 3 feb 21:10

Utropspris

0 Bud

79 kr

Mrs.Hyde

YSTAD, Sverige

5.0

Mrs.Hyde

Verifierad

Toppsäljare

1 595 omdömen

Läs omdömen