Beskrivelse

Oversat af

Kaninhålet

Berit Viklund

193 sidor. Nyskick. Biblioteksstämplad.

ATT VARA SÅ DÄR riktigt kär för första gången. Att äntligen få vara ihop med någon! Och att bli så fartblind av känslor och berusad av bekräftelse att man inte märker när förälskelsen vänder sig emot en. Plötsligt krymper rummet, och de kärleksfulla orden har bytts till tjat, krav och skuldbeläggande.

Kaninhålet är en berättelse om ett förhållande som är långt ifrån unikt. En historia om skuld och skam, kontroll och övergrepp. Om hur fort det går att halka ner i ett djupt hål, och hur mödosamt det är att klättra upp igen.

BERIT VIKLUND är född 1984 i Skellefteå. Hon är serietecknare och biblioteksassistent, utbildad på Serieskolan i Malmö där hon 2005 var med och startade det feministiska serienätverket Dotterbolaget. Kaninhålet är hennes debutbok.

FRAKTFRI

Varenr. 671 510 686

Visninger 20

Publiceret

AnmeldSælg lignende

Køb mere og spar på fragten

 

Samlet fragt

3 dage

Andre har også set på

Sammenlign slutpriser

Hvor meget er det værd?

Du kan også lide dette

Kaninhålet - Berit Viklund

Slutter 27 apr. 19:50

Udbudspris

0 Bud

80 SEK

86 SEK med køberbeskyttelse.

Muffiin

Lund, Sverige

5.0

Muffiin

Verificeret

Topsælger

2 884 anmeldelser

Læs anmeldelser